Po medvědích tlapkách – Čapí stezka

Od letošního května narazíte také u nás a v okolí střediska na netradiční turistickou značku – medvědí tlapku. Zapojili jsme se do skvělého projektu  „Po medvědích tlapkách“, který ukazuje turistům další méně známá místa v Beskydech.

Nová trasa „medvědích tlapek“, a to trasa ČERNÁ – ČAPÍ, patří mezi trasy nenáročné, ale velmi krásné. Trasa vede lesními zákoutími podél říčky Satiny, přes část obce Malenovice až na letiště ve Frýdlantu nad Ostravicí. Začít můžete už na vlakovém nádraží Frýdlant nad Ostravicí, odkud je trasa značena. Celkem měří Čapí trasa 11,5 km, ale na webech tlapek naleznete i kratší varianty v délce okolo 5 km.

Před túrou je důležité vyzvednout si mapu medvědích stezek a pak po trase sbírat razítka a odpovídat správně na otázky uvedené na info-tabulích u ubytovacích a stravovacích zařízení zařazených do projektu. Děti se cestou zabaví při plnění tématických úkolů zveřejněných opět na info-tabulích. Odměnou za všechny správné odpovědi na jednotlivých trasách pak malým i velkým jsou dřevěné „placky“ s motivem tlapek, zařadit se můžete také do slosování o hodnotné ceny v celoroční soutěži. Více informací o soutěži naleznete zde.

Naše trasa nabízí nejen možnosti občerstvení, ale i dětská hřiště, jízdárnu nebo si můžete zarybařit nejen s dětmi. A samozřejmě i na čápy narazíte…

Tak přijďte a projděte si Beskydy „s medvědem“. 🙂